Popelnice z centra pryč! Hradiště začne budovat podzemní kontejnery

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Na čtyřech stanovištích v centru Uherského Hradiště přibudou do konce května podzemní kontejnery na odpad. Třídit se do nich bude papír, plast a sklo.

Kontejnery vzniknou nejdřív v památkové městské zóně, a to na Palackého náměstí, v Obchodní a Otakarově ulici a na Zelném trhu. Kromě zvětšení kapacity nádob je totiž nespornou výhodou i estetická stránka. Místa byla vybrána se souhlasem památkářů, s ohledem na možnosti sběrných vozů i zasíťování centra.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Investiční akce je ve fázi finální přípravy, samotné stavební práce by měly začít ve druhé polovině března. Doprava by při nich neměla být nijak výrazněji omezena, o případných omezeních pro pěší budeme zavčasu informovat,“ sdělila místostarostka Marcela Čechová.

Centrum města není jediným místem, kde kontejnery v budoucnu vzniknou. „Dále s nimi počítáme třeba v rámci připravovaného projektu rekonstrukce Masarykova náměstí. Nicméně stanoviště chceme stavět také na sídlištích. Šest jich už máme vyprojektovaných ve Štěpnicích a v rámci dalších regeneračních a revitalizačních projektů s jejich rozšířením budeme počítat například také na Východě či v dalších lokalitách,“ prozradil starosta Stanislav Blaha.

Vybudování stanovišť podzemních kontejnerů přijde město na takřka 4,4 milionu korun. Z toho 77 procent pokryje evropská dotace.

Foto: město Uherské Hradiště