V Hrachovci se chystá stavba chodníku, řidiči musí počítat s omezením

Zdroj: Hrachovec

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V místní části Hrachovec začne 1. března dlouho očekávaná stavba chodníku, která si vynutí dopravní omezení. Práce vyjdou na 19 milionů korun, část nákladů pokryje dotace.

Loni na podzim město dokončilo propojovací chodník včetně lávky přes Hrachovecký potok v místě takzvaného esíčka. Tato stavba byla nezbytná k tomu, aby se mohl začít budovat chodník v horní části Hrachovce a vytvořil tak navazující celek. „V první etapě zde počítáme s úsekem dlouhým více než tři čtvrtě kilometru. Jedná se o náročnou stavbu, v rámci níž dojde mimo jiné k rozšíření mostu, vybudování opěrných zdí, dešťové kanalizace či veřejného osvětlení a také přeložce vodovodu,“ přiblížil starosta Robert Stržínek. Město počítalo s náklady 33 milionů, které se podařilo snížit na aktuálních 19, navíc bude žádat o dotaci 13 milionů. Stavební práce budou probíhat od začátku března do konce listopadu, řidiči tak musí počítat s dopravním omezením v dotčeném úseku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.