Slavnosti, jarmark i trhy. Zlín vyhlíží jaro plné kultury

Foto: město Zlín

ZLÍN – Centrum Zlína ožije jarními radovánkami. Místní i návštěvníci se letos mohou těšit na Slavnosti jara, velikonoční jarmark nebo řadu akcí, které se chystají na opraveném tržišti Pod Kaštany.

Prostor u zlínského zámku

Slavnosti jara (24. března 14–18 hodin)

Těšit se můžete na řemesla a jarní tvoření, vystoupení folklorních souborů, pouliční divadlo, domácí dobroty, swap knih a oblečení, unikátní zlínský symbol jara a spoustu dalšího. Vystoupí také Bartošův dětský soubor, Luženky, Děvčice z Vonice, Ženský sbor z Kudlovic nebo kapela Ďyvina. Akci pořádá Živý Zlín, vstup zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Náměstí Míru

Velikonoční jarmark (27. března)

Doprovodný program od 15 hodin nabídne Velikonoční dílničky, ve kterých si děti vyrobí drobné velikonoční ozdoby, dřevěná zvířátka či minivěnečky. Připraven bude i koutek s malováním na obličej, sportovní stanoviště pro malé i velké. Boršická kovárna a ukázky dravců a sov pracovníky Stanice ochrany fauny Hluk. V 16 hodin vystoupí Dětský folklorní soubor TRNEČKA, v 17 hodin HARAFICA, v 18.30 FOLKMEN.

Velikonoční jarmark na náměstí Míru (28. března)

Doprovodný program v 15 hodin zahájí Velikonoční dílničky. Tentokrát čeká účastníky malování velikonočních kraslic různými technikami, přijde velikonoční koledník na chůdách, k vidění bude škola žonglování – Chůdadlo.cz a otevře tradiční dřevěná hernička. Jako předchozí den se předvede i Boršická kovárna s drobnými kovářskými výrobky a Stanice ochrany fauny Hluk s ukázkami dravců a sov. V 16 hodin vystoupí Dětský folklorní soubor BARTOŠÁČEK, v 16.30 Žonglérská omeleta – kejklířské představení – CHŮDADLO, v 17 hodin CM RÉVA, v 18.30 STINGA – The Sting Tribute Band.

Tržiště Pod Kaštany

Mimo uvedené akce bude na tržišti Pod Kaštany probíhat standardní prodej ovoce, zeleniny, rukodělných a jiných výrobků.

Farmářské trhy Pod Kaštany (9. března a 13. dubna 2024 9–14 hodin)

Nakoupit kvalitní potraviny a podpořit tak lokální farmáře mohou Zlíňané o dvou sobotách na Farmářských trzích.

Starým věcem nový život (17. března a 21. dubna 8–14 hodin)

Spoustu starých pokladů od známých, ale i nových prodejců nabídnou pravé blešáky, které se konají ve dvou termínech. Nabídku blešího trhu tentokrát rozšíří několik stánků s oblečením. Na trhu zastaví i stylová pojízdná kavárna Kavia s občerstvením a lahodnou kávou.

Velikonoční jarmark na tržišti Pod Kaštany (30. března)

Velikonoční jarmark si mohou návštěvníci užít i v sobotu 30. března. Tentokrát se o sobotní akci v čase 9 až 16 hodin postará tržiště Pod Kaštany. Ke koupi tady budou rukodělné výrobky, velikonoční ozdoby, dekorace, dobroty místních farmářů, cukrovinky a další speciality a tradiční výrobky z regionu. Nebude chybět občerstvení, dobré víno a také doprovodný program pro malé i velké.

Otevření 2. sezóny tržiště Pod Kaštany (6. dubna 9–16 hodin)

Otevření druhé prodejní sezóny tržiště Pod Kaštany odstartuje primátor Jiří Korec. K mání budou delikatesy přímo od výrobců a nebude chybět ani gastro zóna s dobrým jídlem a pitím. Akce je vhodná pro celé rodiny.