Ve Valašském Meziříčí testují nový elektrobus

Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Cestující jedoucí bezplatnou hromadnou dopravou ve Valašském Meziříčí čeká v těchto dnech novinka. Společnost Iveco zapůjčila elektrobus E-WAY, který je nasazen na linku číslo 5 – Juřinka.

Ve městě jezdí MHD zdarma, kdy jsou obyvatelé přepravováni moderními červenými autobusy na ekologický stlačený plyn. Společnost TQM, která tyto autobusy provozuje, začala na cestách testovat nový elektrobus E-WAY. Týdenní zkušební provoz bude probíhat do středy 6. března a následně město vyhodnotí přínosy. Jedná se totiž o jednu z variant, jak v budoucnu případně rozšířit provoz MHD o další alternativní ekologický pohon. Elektrobus Iveco, označený jako E-Way full electric, je 12 metrů dlouhý nízkopodlažní autobus s klimatizací a bateriemi o celkové kapacitě 325 kWh. S 26 sedadly + 1 sedadlo pro řidiče, místem pro invalidní vozík a kočárek, standardním vybavením, jako jsou LCD panely pro informování cestujících, představuje elektrobus komfortní a funkční alternativu k tradičním vozidlům. „Jedním z klíčových prvků testu je ověření skutečného dojezdu vozidla v provozních podmínkách, možnosti dobíjení a doby pro dobíjení baterií. Tyto hodnoty budou zásadní pro budoucí plánovaní tras a optimalizaci provozu,“ uvádí Stanislav Brožek, ředitel osobní dopravy společnosti TQM.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.