Zhrzený milenec dva roky pronásledoval bývalou přítelkyni, ta se bála vyjít z domu

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Až rok za mřížemi může pobýt čtyřiapadesátiletý muž z obce na severu Moravy. Podle policie přes dva roky pronásledoval svou bývalou o rok mladší partnerku žijící ve městě na Zlínsku.

Žena se s muže rozešla po několikaleté známosti v roce 2022. Dala mu přitom jasně a opakovaně najevo, že s ním nechce mít nic společného. „On se ale přesto soustavně snažil o kontakt s ní prostřednictvím telefonátů, SMS zpráv, jezdil za ní do místa jejího bydliště, kde ji vyhledával, sledoval, nosil jí květiny a jiné dárky i přesto, že žena neměla o nic z toho zájem. Kontaktoval i členy její rodiny a kamarádky. Tímto jednáním v bývalé partnerce vyvolal strach, často kvůli němu nevycházela z domu, což ji stresovalo, obtěžovalo a negativně zasahovalo do jejího života,“ vylíčil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena na muže podala koncem loňského roku trestní oznámení. „Dosud netrestaný muž se ke svému jednání přiznal. V případě odsouzení by strávit až jeden rok za mřížemi,“ dodal Šiška.