Falešný odkaz na kurýrní společnost připravil desítku lidí o milion

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Uherskohradišťští kriminalisté pátrají po neznámém podvodníkovi, který využil falešného odkazu internetové společnosti. Tímto způsobem okradl minimálně desítku lidí a škoda přesáhla milion korun.

Od loňského listopadu oslovil podvodník již desítku lidí, kteří inzerovali různé předměty na internetových bazarových portálech. „Předstíraným zájmem o nabízené zboží navrhnul prodávajícím přepravu a platbu v zaslaném podvrženém internetovém odkazu tuzemské kurýrní společnosti. V domnění vyplnění objednávky přepravy získal od prodávajících přístupové údaje k internetovému bankovnictví a platební kartě. Z jejich účtů následně odčerpal bez jejich vědomí statisícové částky a provedl několik plateb na zahraniční účty,“ přiblížil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pachatel je podezřelý z podvodu, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací. Za to mu hrozí až 8 let za mřížemi.