V Baťově nemocnici začne fungovat Poradna pro pozůstalé

Ilustrační foto

ZLÍN – Blízcí zesnulých nebo umírajících pacientů naleznou potřebnou pomoc v Poradně pro pozůstalé, kterou nově zřizuje Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Poradci jsou členy Podpůrného a paliativního týmu KNTB, pomáhat budou na základě předchozí domluvy a bezplatně.

Vznik Poradny pro pozůstalé má několik důvodů. „Poradna pro pozůstalé bude sloužit těm, kterým zemřel jejich blízký. Poradci budou poskytovat emoční podporu a doprovázení v náročné cestě vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka, instrumentální pomoc v podobě informací o uspořádání pohřbu, dávek státní sociální podpory a důchodového pojištění atd. Pomohou zorientovat se v období truchlení a mohou zprostředkovat péči psychologa, sociálního pracovníka, duchovního a mnoho dalšího,“ řekla jedna z členů týmu poradců Michaela Kadlčíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Služeb poradny mohou využít dospělí i děti, jejichž blízký umírá či zemřel ve zlínské krajské nemocnici. Poradna bude sloužit v případě potřeby i zdravotnickému personálu. Fungovat bude v 10. pavilonu (ambulance č. 10) od 19. března, a to v pondělí, úterý, středu a pátek v čase 6:30 až 15:00 a ve čtvrtek v čase 7:00 až 16:30. Zájemci se mohou objednávat na telefonech 730 575 521 nebo 577 552 464. Je možné využít také mailovou adresu poradenstvipropozustale@bnzlin.cz.