Žena s dítětem se v bytě v Kroměříži přiotrávily oxidem uhelnatým

Foto: ZZS ZK

KROMĚŘÍŽ – Jen lehčí úraz měli dnes o půl šesté ráno řešit záchranáři v jednom z kroměřížských bytů. Když ale vešli dovnitř, čidlo na batohu jim začalo okamžitě signalizovat únik nebezpečného oxidu uhelnatého.

Záchranáři ihned evakuovali dva dospělé a dítě, v bytě otevřeli okna a na místo přivolali hasiče i další záchranářský tým. „Největší koncentraci oxidu uhelnatého v krvi záchranáři naměřili právě u ženy, vysokou hladinu jedovatého plynu mělo i dítě. U obou pacientů záchranáři nasadili kyslíkovou terapii. Oba je poté transportovali do Kroměřížské nemocnice – ženu na JIP, dítě na dětské oddělení,“ uvedla mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V letošní topné sezóně jde již o několikátý podobný výjezd. Lidé obvykle volají na linku 155, protože jim není dobře a po příchodu zdravotníků se okamžitě rozsvítí čidlo varující před oxidem uhelnatým. „Při nízkých koncentracích CO může zdravý člověk pociťovat únavu a bolest hlavy, člověk se srdečními problémy „tíži“ či bolest na prsou. Při vyšších koncentracích dochází k poruchám vidění a koordinace, silným bolestem hlavy, závratím, zmatečnému chování a může být pociťována žaludeční nevolnost. Velmi vysoké koncentrace jsou pak smrtelné,“ upozornila Sluštíková.

Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK