Stát uvolnil peníze na obchvat Zálešné a výstavbu dálničního přivaděče na Fryšták

Foto: město Zlín

ZLÍNSKO – Zlínský kraj je zas o krok blíž k realizaci dvou významných staveb. Vláda schválila uvolnění 780 milionů, které pokryjí asi polovinu nákladů na propojení D49 a silnice I/49.

Část dálničního přivaděče je investice kraje. Povede přibližně v trase stávající cesty z Fryštáku do Zlína. Obchvat zase připravuje zlínský magistrát. Ten naváže pod Burešovem na dálniční přivaděč a povede přes Zálešnou, kolem nemocnice a dopravního podniku na silnici I/49 do Vizovic. Po dokončení se uleví řidičům, kteří se budou moci při průjezdu městem vyhnout jeho centru a pokračovat dál směrem na Vizovice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Až bude projekt obchvatu připraven k realizaci, magistrát předá podklady Zlínskému kraji, který na obě stavby vybere dodavatele a převezme podle deklarace veškeré náklady. „Obchvat Zálešné tak vybuduje Zlínský kraj jako přeložku silnice II. třídy Sokolská a Dlouhá,“ upřesnil náměstek primátora pro dopravu Michal Čížek.

Čížek současně potvrdil, že město Zlín chystá revitalizaci Havlíčkova nábřeží, konkrétně lokality v okolí Krajské nemocnice Tomáše Bati. „Tato akce má navázat jak na stavbu nové nemocnice, tak i na obchvat Zálešné, kde chystáme cyklopodjezd podobný těm na Cigánově a Čepkově. Revitalizaci Havlíčkova nábřeží chceme začít naplno v roce 2025,“ dodal Čížek.