Živá hudba, africká kuchyně nebo hrátky pro děti. Tržiště Pod Kaštany slavnostně zahajuje sezónu

Foto: archiv město Zlín

ZLÍN – Trh Pod Kaštany lákal návštěvníky na tematicky laděné akce už od začátku března. Nyní se ale tržiště chystá zahájit plný provoz, čímž po opravách vstoupí již do druhé sezóny.

V sobotu 6. dubna čeká na návštěvníky kromě rozmanité nabídky čerstvých potravin, ovoce, zeleniny a květin také gastro zóna s vybranými specialitami, kulturní program a na děti pak kreativní aktivity. „Ačkoliv prodej na tržišti již běží, chtěli jsme slavnostněji zahájit se Zlíňany tuto prodejní sezonu. Doufám, že nám počasí bude přát a užijeme si program na tržišti, na který všechny srdečně zvu. Určitě se potkáme,“ vzkázal zlínský primátor Jiří Korec, který se v 10 hodin osobně ujme oficiálního zahájení prodejní sezóny tržiště Pod Kaštany.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Akce slibuje v čase od 9 do 16 hodin bohaté kulturní i gurmánské zážitky. O živý hudební doprovod se postará busker a známý zpěvák a kytarista Jan Majkus, dále Poopeeks, Tres muchachos a žáci Hudební školy Yamaha. Lidé se mohou těšit na rozmanitou gastro zónu, zejména pak na speciality z africké kuchyně, které připraví Mama Lubuaku nebo čerstvě upečenou pizzu podle italské receptury. Nebude chybět ani rozmanitá nabídka čerstvého pečiva,  dobrá káva a šumivé víno ze Světa Bublin. Ani milovníci piva nepřijdou zkrátka. O dostatek pěnivého moku se na trhu postará malenovický pivovar Švec. Organizátoři mysleli i na děti a do programu zařadili tvoření, malování na obličej a další aktivity. Moderátorské mikrofonu se ujme Rostislav Škaroupka, který provede dění slovem a zvídavé návštěvníky zasvětí i do historie tržiště.