Po návratu z vězení mu nešla elektřina. Za pár měsíců jí načerno odebral za 118 tisíc

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Svérázné řešení problému se vynořilo v hlavě sedmapadesátiletého muže z obce u Zlína. Ten se právě vrátil z výkonu trestu a zjistil, že mu nejde elektřina, protože mu energetici odmontovali elektroměr. Navedl si ji proto do domu z garáže svépomocí a neoprávněně.

Netrvalo dlouho a pracovníci energetické společnosti kontrolním měřením na uvedené adrese zjistili neoprávněný odběr elektrické energie, což oznámili na policii. Trestním oznámením se policisté z oddělení hospodářské kriminality začali zabývat v lednu. „Při výslechu podezřelý muž nejprve nechtěl uvést žádné informace, ale po domovní prohlídce, která potvrdila podezření pracovníků energetické společnosti, se přiznal a uvedl, proč a jakým způsobem si přívod elektřiny obstaral. Škoda, kterou neoprávněným odběrem energetické společnosti způsobil, se za období od konce října loňského roku do začátku března roku letošního vyšplhala na neuvěřitelných 118 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté muže obvinili z krádeže. V případě odsouzení může strávit za mřížemi až pět let.