Žena ze Slovácka chtěla výhodně investovat, přišla o milion

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Jen oči pro pláč zbyly pětapadesátileté ženě z Uherskohradišťska. Ta se s vidinou snadného výdělku pustila do investování do kryptoměn, narazila ale na podvodníky, kteří ji připravili o celý milion korun.

Ženu v lednu zlákala internetová reklama a po registraci ji telefonicky kontaktoval osobní bankéř. Ten ji přiměl k ofocení občanského průkazu kvůli založení účtu na jednom z investičních portálů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena po zaplacení vstupního tisícového poplatku a instalaci investiční aplikace provedla postupně šest plateb pod dohledem „zkušeného“ bankéře. „Jednalo se o statisícové částky, které převedla na svůj investiční účet vytvořený v uvedené aplikaci. V momentě žádosti o výběr svých zhodnocených financí byla nucena navýšit svůj vklad na potřebnou výši nutnou k výběru o další statisícové částky. Stav svého účtu viděla do poslední chvíle v investiční aplikaci, ke kterému ovšem neobdržela žádná přístupová hesla,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška.

Po nějaké době makléř přestal komunikovat. Na závěr jí emailem přišlo sdělení, že jí bude doručen zůstatek jejího konta zahraniční kurýrní společností v hotovosti do místa bydliště. „V tomto momentě si žena uvědomila, že se jedná o podvod a obrátila se na policii. Většinu vložených peněz si poškozená nešťastně obstarala bankovním úvěrem. Celková proinvestovaná částka přesáhla jeden milion sto tisíc korun,“ dodal Šiška s tím, že v případě dopadení hrozí neznámému pachateli až osm let za mřížemi.