Osmnáctiletý mladík se proháněl po Otrokovicích v kradené fabii

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Pozornost otrokovických strážníků na sebe upoutal teprve osmnáctiletý řidič ze Zlína. Ti ho zastavili poté, co se prohnal úzkou jednosměrnou a porušil zákaz odbočení, vzápětí navíc zjistili, že sedí v kradeném autě.

V pondělí vpodvečer dohlížela hlídka strážníků na provoz v okolí vlakového nádraží. Jejich pozornosti neunikla Škoda Fabia, která úzkou jednosměrnou ulicí projížděla nepřiměřeně rychle. Navíc na konci ulice osmnáctiletý řidič nerespektoval dopravní značení a porušil zákaz odbočení vpravo.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci hned zareagovali a za použití výstražného a zvukového zařízení se vydali za vozidlem, které po chvíli zastavili. „Porušení pravidel silničního provozu ale nebylo jediné, na co hlídka přišla. Řidič nevlastnil řidičské oprávnění a dokonce ani nebyl schopen předložit osvědčení o registraci vozidla. Tvrdil, že vozidlo zakoupil předchozího dne ve Zlíně od neznámé osoby za tři tisíce korun,“ přiblížil ředitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus.

Jelikož měli strážníci důvodné podezření na spáchání trestného činu, přivolali na místo hlídku policie, která zjistila, že auto bylo předchozího dne ukradeno ve Zlíně na Jižních Svazích. Dechová zkouška u řidiče odhalila 0,75 promile alkoholu v dechu, test na psychotropní látky byl negativní.