Gastro Brod Festival láká na světové lahůdky, kuchařskou show i hrátky pro děti

Ilustrační foto

UHERSKÝ BROD – Gastro Brod Festival se řítí do Uherského Brodu. Poslední dubnovou sobotu od 10 do 19 hodin poškádlí chuťové pohárky návštěvníků a k tomu přidá kopec nezapomenutelné zábavy. Chybět nebude kuchařská show Jiřího Krále, ani divadelní či hudební vystoupení.

Návštěvníci se mohou těšit na vůně z celého světa, a to od Itálie, Španělska, Řecka až po Indonésii, Mexiko nebo Egypt a Ameriku. Nebude chybět bohatá nabídka úžasných burgerů od prodejců s mnoha oceněními, lokální produkty z bio farem, super pizza, plněné pečené brambory, kvašená zelenina, chilli speciality, unikátní levandulový stánek či produkty ze vzácného šafránu. Na příchozí čekají i netradiční chutě v podobě sušených červíků a masa, hmyzích specialit a pštrosího masa. A co polaská chuťové pohárky malých i velkých návštěvníků? O tyto radosti se postará churros s mléčnou čokoládou, kozí i škrábaná zmrzlina, frgále nebo trdelníky. Žízeň zažene chutné pivečko podávané z unikátního Beerjetu, domácí limonády, míchané drinky a vino od tuzemských vinařů. Ani letos lidé nepřijdou o bezlepkové potraviny. Dobroty bude možné si odnést i domů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Na letošní sedmý ročník Gastro Brod Festivalu jsme se snažili přinést návštěvníkům větší komfort, proto jsme oproti minulým ročníkům rozšířili počet gastro pointů. S více než 40 stánky a food trucky, které nabídnou vynikající jídlo od lokálních i mezinárodních kuchařů a restaurací, široký výběr alko i nealko nápojů, lahodné víno a pivo, bude Gastro Brod Festival lákadlem pro každého. Nově se nám podařilo nasmlouvat výborné prodejce, kteří v Brodě ještě nebyli, například domácí lívanečky, buchtičky s krémem, nebo třeba stylový Fiat 500 upravený na pojízdnou kavárničku,“ prozradil Lukáš Lauman z pořádající agentury Backstage agency.

Zahájení hudebního programu Gastro Brod Festivalu se ujme skupina 3lo3 – tři rockoví muzikanti, kteří zahrají cover verze písní české a slovenské hudební scény. Následně se na podiu vystřídají zajímavé aktivity: kuchařská show oblíbeného Jiřího Krále, lidová tvorba od známého Dua Aramis a v 17 hodin rozproudí festivalovou náladu Honza Grebík s kapelou.

„Pro ty, kteří hledají zábavu i mimo gastronomické zážitky, přichází Gastro Brod Festival s bohatým programem i pro děti. Festivalové hraní, vystoupení šermířského klubu, aktivity se skauty nebo třeba divadelní představení jistě potěší každého,“ pozvala Markéta Gajdůšková, vedoucí odboru školství kultury a sportu, jenž zajišťuje právě doprovodný program.

Celý festival proběhne na louce nad Muzeem J. A. Komenského v sobotu 20. dubna od 10 do 19 hodin. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.