Ve Zlínském kraji klesla nezaměstnanost, je druhá nejnižší hned po Praze

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nezaměstnanost v České republice se v březnu dostala pod 4 procenta. Zlínský kraj nadále vykazuje druhý nejnižší podíl lidí bez práce hned za Prahou, konkrétně 3,1 procenta.

V březnu poklesl celkový počet uchazečů o zaměstnání na 12 138, oproti tomu počet hlášených volných pracovních míst vzrostl na 8 608. Největší poptávka je po řidičích nebo dělnických profesích, jako jsou zedníci, montážní dělníci nebo pracovníci obsluhy strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže. Z celkového počtu nahlášených volných míst bylo 761 vhodných pro osoby se zdravotním postižením.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nezaměstnanost v březnu klesla ve všech okresech. „Největší pokles nezaměstnanosti byl zaznamenán v okrese Uherské Hradiště a to o 4,7 procent, nejméně, pouze o 2,1 procenta, klesla nezaměstnanost v okrese Vsetín. Přestože při uplatňování na trhu práce hraje nejvýznamnější roli aktivita samotných uchazečů o zaměstnání, jejich schopnosti a dovednosti, těší nás, že 83 procent  uchazečů, kteří nastoupili do zaměstnání, byli umístěni Úřadem práce,“ zhodnotila ředitelka krajské pobočky Úřadu práce ČR ve Zlíně Miriam Majdyšová.

Z evidence během měsíce odešlo celkem 1 910 uchazečů. Do zaměstnání z nich v březnu nastoupilo 1 502.