Muž napadl hosta v luhačovickém podniku, na majitele vytáhl nůž

Ilustrační foto

LUHAČOVICE – Ve vazbě skončil včera osmačtyřicetiletý muž ze Zlínska. Ten ve čtvrtek večer ve venkovním prostoru restaurace v Luhačovicích nejprve napadl dalšího hosta a poté vytáhl nůž na majitele podniku a vyhrožoval mu, že ho zabije. Za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování teď může strávit za mřížemi další tři roky.

Několikrát trestaný výtržník navštěvoval danou restauraci často a popíjel tam alkohol. Opilý pak vyvolával rozepře s ostatními hosty i s majitelem. „Ve čtvrtek fyzicky napadl o pět let staršího muže, načež ho majitel restaurace vykázal ven. Muž se ale vrátil pro zapomenutou bundu. Po jejím oblečení vytáhl nůž a mířil jím na majitele restaurace, který před ním ze strachu utekl a přivolal policisty,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté muže vypátrali ve vedlejší restauraci a našli i nůž, který mezitím zahodil. „Dechová zkouška u výtržníka ukázala hodnotu 3,7 promile alkoholu. Policisté ho zadrželi a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži,“ dodala Kozumplíková.

Recidivista má v rejstříku trestů celkem 14 záznamů, trestaný byl hlavně pro násilnou trestnou činnost. Z posledního výkonu trestu ho propustili před rokem. Nyní je z rozhodnutí soudkyně ve vazbě.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR