Rožnovské náměstí budou zdobit nové stromy a keře

Foto: Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Nedostatek stínu v letních horkých dnech se rozhodla radnice vyřešit vysázením nové zeleně. Ta přibyde na rožnovském náměstí, za památníkem T. G. Masaryka.

Jednou z hlavních změn bude výsadba deseti listnatých stromů, které svou velikostí v budoucnu poskytnou tolik potřebný stín. Nezapomene se ani na živý plot, okrasné trávy budou nahrazeny zátěžovým trávníkem na menším záhoně. Na trvalkovém záhoně budou vysazeny nové druhy, včetně keřů. Hotovo by mohlo být do konce dubna, pokud počasí dovolí. „Investice do zeleně zvyšuje kvalitu prostředí a života obyvatel a poskytuje příjemná místa k odpočinku a setkávání. Jsem rád, že i přestože nyní nejsou finanční prostředky na komplexní rekonstrukci náměstí, tak i tyto drobné změny pomůžou. Rozhodně to bude příjemným doplňkem k nově zrekonstruované kašně, která je nyní v realizaci,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.