Uherskohradišťská nemocnice hledá dobrovolníky. Přidejte se!

Foto: Uherskohradišťská nemocnice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Nemají sice lékařské vzdělání, přesto mohou být významnou součástí cesty k uzdravení. Dobrovolníci mohou hospitalizovaným pacientům přinést duševní pohodu a klid, a i proto by Uherskohradišťská nemocnice jejich řady ráda rozšířila.

Dobrovolníci tráví s pacienty čas podle jejich přání a možností.  Fungují jako společníci u lůžka, s pacienty si povídají, hrají společenské hry, chodí na procházky, procvičují motoriku i kognitivní funkce, které jsou jednou z hlavních oblastí lidské psychiky, a prostřednictvím kterých vnímají pacienti svět, reagují na podněty, řeší problémy, ukládají a zpracovávají informace, učí se a podobně. Velké oblibě se u hospitalizovaných pacientů i klientů střediska těší návštěvy canisterapeutů se speciálně vycvičenými pejsky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Dobrovolníci docházejí do nemocnice dle svých časových možností na různá pracoviště, především pak na oddělení následné péče, oddělení ošetřovatelské péče, interní a neurologické oddělení a Zdravotně sociální středisko. Dobrovolníkem se může stát po splnění základních podmínek programu každý, kdo chce svůj volný čas strávit smysluplně a pomoci tak ostatním,“ přiblížila Tereza Mangl, vedoucí zdravotně sociálních pracovníků a koordinátorka dobrovolnické činnosti v Uherskohradišťské nemocnici.

Jedním z dlouhodobě spolupracujících dobrovolníků je pan Miroslav Kantor z Uherského Hradiště. „Moje spolupráce s nemocnicí začala přibližně v roce 2018. Bylo to na popud mé kamarádky, která se dobrovolnictví také věnuje. Služba lidem je navíc mým životním stylem a dělá mi velkou radost. Tu se pak snažím předávat i navštíveným pacientům. Když vycházím ze své zkušenosti, služba dobrovolníka je více o naslouchání než o mluvení,“ popisuje pan Kantor.

Zájemcům o dobrovolnictví nabízí Uherskohradišťská nemocnice úvodní proškolení, odborné vedení i pojištění. Uchazeči by měli splňovat několik základních podmínek v podobě trestní bezúhonnosti, dobrého zdravotního stavu, vstřícného přístupu, empatie, svědomitosti a spolehlivosti. Pro více informací kontaktujte Mgr. Terezu Mangl, a to přes email manglt@nemuh.cz nebo telefonicky na čísle 724 473 050 nebo 572 529 236.

Foto: Uherskohradišťská nemocnice