Zloděj způsobil škodu za milion, při konfliktu vyhrožoval se zbraní v ruce

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Ve vazbě skončil devětadvacetiletý muž z Kroměřížska. Devětkrát trestaného recidivistu policie viní hned z několika trestných činů, za které může zůstat na dalších osm let za mřížemi.

Zloděj na Zlínsku nepohrdl ničím, co mu přišlo pod ruce. V několika případech kradl i s o sedm let starším kumpánem. „Muž kradl ze zaparkovaných aut, z garáží, skladovacích kontejnerů, stavebních buněk, zahradních domků a kůlen zejména nářadí, ale nezalekl se ničeho, co by se dalo zpeněžit. Odcizené věci potom prodával známým, kolemjdoucím, případně je nabídl k prodeji prostřednictvím internetového portálu, kde zinkasoval platbu, ale zboží zájemcům neposlal,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Škoda, kterou v  devíti případech způsobil, činí víc než milion korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V jednom případě u nákupního centra ve Zlíně přišel jako řidič do konfliktu s dalším řidičem. Tomu před zraky jeho ženy a syna vyhrožoval zastřelením a držel přitom v ruce střelnou zbraň.

Kriminalisté ho koncem minulého týdne zadrželi a obvinili z nebezpečného vyhrožování, podvodu, krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Nyní je stíhaný vazebně.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR