Region čeká ledová noc. Mráz může spálit květy a zeleninu

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj zasáhne v noci ze čtvrtka na pátek mráz. Meteorologové vydali varování především pro pěstitele, kteří kvůli nízkým teplotám mohou přijít o úrodu.

Výstraha vejde v platnost o půlnoci a potrvá do páteční 7. hodiny ranní. „Očekává se mráz, který může poškodit vegetaci, zejména ovocné stromy nebo vzešlou zeleninu,“ upozornili meteorologové. Předběžnou výstrahu vydali také na neděli a noc na pondělí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Odborníci doporučují, aby zahrádkáři přikryli zeleninu a nízké rostliny světlou netkanou textilií, kterou tak mohou ponechat i několik dní až do odeznění ranních mrazů. „V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik či orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot zpravidla před východem slunce, nebo dýmování či zakuřování spalováním rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů,“ doporučují meteorologové.