Valašské Meziříčí plánuje nový dům pro seniory

Foto: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Město připravuje architektonickou soutěž na podobu nového bytového domu v ulici J. K. Tyla. Vzniknout zde má 30 malometrážních bytů pro seniory.

Aktuálně vlastní město v ulici komplex bytových domů s kapacitou 94 bytů sloužících zejména pro dříve narozené a osoby se zdravotním postižením. Tyto byty zároveň přestavuje na nízkobariérové. Jelikož počet žádostí o umístění převyšuje kapacitní možnosti, Valmez se rozhodl rozšířit komplex o další bytový dům. Nyní vypisuje architektonickou soutěž. „Jelikož se bavíme o odhadovaných nákladech zhruba 250 milionů korun ve velmi zajímavé lokalitě, chceme pro toto území získat komplexní návrh. Vedle samotného domu s cirka 30 novými byty počítáme s tím, že se architekti zaměří mimo jiné také na dopravní řešení včetně zřízení nových zastávek MHD,“ upřesnil starosta Robert Stržínek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do budoucna by na ulici J. K. Tyla měla vzniknout kompletní nabídka služeb pro seniory. Už nyní mají v penzionu ordinace někteří lékaři a je zde i poradna sociálního odboru. V novém bytovém domě by tak neměla chybět společenská místnost, kavárnička, knihovna a zahrada.