Chtěla výhodně investovat, podvodníci z ní mezitím dostali 1,4 milionu

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Jen prázdné konto a dluhy zbyly dvaašedesátileté ženě ze Zlínska poté, co ji zlákala reklama na výhodné investice. Namísto pohádkového bohatství přišla o úspory a dalších 650 tisíc korun si půjčila.

V únoru ženu zaujala internetová reklama na možnost investování, zavolala proto na uvedené telefonní číslo, kde jí oznámili, že se může zaregistrovat a během pár hodin jí zavolali zpět. „Při registraci žena poslala kopii svého občanského průkazu, platební karty, cestovního pasu, výpisu z bankovního účtu a dokonce si musela zapnout webkameru. Podvodníci tak měli k dispozici veškeré potřebné dokumenty a dokonce i její tvář,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po registraci zaplatila 350 EUR a do počítače si nechala nainstalovat program pro vzdálený přístup. Poté podle instrukcí na telefonu zasílala jednotlivé platby od 5 tisíc do 40 tisíc, celkově poslala více než 200 tisíc korun.

Po dvou měsících jí zavolal muž z jiné společnosti, který ženě vysvětlil, že společnost, s níž komunikovala, je podvodná a on jí pomůže získat její peníze zpět. K tomu ovšem potřeboval, aby převedla další peníze na jejich účet. „Byl to zřejmě velmi zkušený manipulátor, protože přiměl ženu, aby převedla na daný účet ve 24 platbách více než 1 milion korun, a to v průběhu pouhých 12 dnů!“ zdůraznila Kozumplíková.

Neznámý pachatel je nyní podezřelý z podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to mu v případě dopadení hrozí až 8 let ve vězení.