Dejte pozor! Podvodníci vnutili seniorovi výměnu okapů, po půl hodině chtěli 150 tisíc

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – O desetitisíce přišel senior ze Spytihněvi, který se stal terčem podvodníků. Ti mu za půl hodinu prací, o které neměl zájem, naúčtovali 150 tisíc korun.

Včera přijela k rodinnému domu ve Spytihněvi na Zlínsku černá dodávka, ze které vystoupil muž s černými vlasy mluvící česky s cizím přízvukem a nabídl seniorovi, který mu otevřel dveře, výměnu okapových systémů. „Než stačil senior zareagovat, vyskočili z vozu další tři muži podobného vzhledu a okamžitě začali pracovat. Cena za provedení prací se neustále měnila, nakonec po půl hodině činnosti chtěli zaplatit 150 tisíc korun. Dokonce seniorovi nabízeli, že ho odvezou k bankomatu. Nakonec jim dal 70 tisíc, které měl u sebe, a muži odjeli,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jakmile se vrátila dcera podvedeného muže, zjistila, co se stalo, a pravděpodobný podvod oznámila na policejním oddělení. „Policisté po povedených dělnících pátrají. Pokud máte jakékoli poznatky k černé dodávce, v níž se pohybují, případně k jejich totožnosti, obraťte se na linku 158,“ vyzvala Kozumplíková.

Zároveň varovala občany, aby si na podobné praktiky dávali pozor. „Dávejte si na rychlé nabídky pozor a než někomu zadáte zakázku, nechte si kompletně zpracovat cenovou nabídku a zjistěte si reference na danou firmu,“ dodala mluvčí.