Zlínský dopravní podnik otevře své brány, láká na historická vozidla

Zdroj: DSZO

ZLÍN – Po roce se v sobotu 8. června otevřou veřejnosti brány vozového depa Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Letošní akce vzpomene 80. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve městě a nabídne kromě tradičního programu také ukázku nového odbavovacího systému umožňujícího platby jízdného bankovními kartami.

Od 9 hodin se otevře vozovna v ulici Podvesná XVII. Pro návštěvníky jsou připraveny prohlídky vozidel MHD, mimo jiné trolejbusy 24 Tr, 25 Tr, 26 Tr, 27 Tr, 30 Tr, 35 Tr, autobusy Renault Citybus, IrisbusCitelis, Iveco Urbanway, Crossway, Iveco Rošero, elektrobus Škoda 34 BB. Největším magnetem bývají obvykle historická vozidla: trolejbus 9 Tr s vlečkou Jelcz PO-1E, trolejbus 14 Tr a autobusy ŠM 11 a Š 706 RTO s vlečkou Karosa B 40. Ve Zlíně se při této příležitosti objeví také zapůjčená historická vozidla MHD: trolejbus 7 Tr z roku 1954, autobus Škoda 706 RO z roku 1947 nebo Karosa B 732.20 a Karosa ŠD 11.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Za zmínku stojí také zařízení dílen, centrální dispečink, zábavný program pro děti, ukázky techniky integrovaného záchranného systému, pro nadšence budou k dispozici projížďky mezi vozovým depem a obratištěm Sportovní hala pomocí domácích i zapůjčených historických vozidel. Dopravní společnost Zlín-Otrokovice bude provozovat v 40minutovém intervalu rovněž bezplatnou autobusovou linku z vozovny k areálu čistírny odpadních vod ve Zlíně-Malenovicích, kde bude ve stejné době probíhat rovněž den otevřených dveří a exkurze, a to u příležitosti 90. výročí existence tohoto důležitého vodárenského zařízení. Na dva páry spojů této zvláštní linky bude nasazen i modrý historický autobus Š 706 RTO s vlečkou Karosa B 40.