Jak bude vypadat nové Šmoulí město? Vyrůst by tu mělo moderní centrum

Vizualizace: KOMA MODULAR

ZLÍN – Vizovická společnost KOMA MODULAR a její projekt Nový Cech se stala vítězem veřejné soutěže na využití pozemků na sídlišti Jižní Svahy, v lokalitě známé jako „Šmoulí město“. Společnost získá plochu velkou bezmála 5600 metrů čtverečních do dvacetiletého pronájmu.

Kromě společnosti se do soutěže přihlásil také spolek Šmoulí město Zlín, ten ale u poroty neuspěl. „Vítězná nabídka spočívá ve výstavbě zcela nového objektu a slibuje moderní náplň a přístup k poskytování služeb. Objekt bude postaven z modulárního systému, který umožňuje variabilitu. Vítězná nabídka je v podmínkách Zlína ojedinělá, inovativní a moderní,“ vyzdvihl primátor Jiří Korec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Šmoulí město v současnosti tvoří zastaralé jednopodlažní objekty z 90. let. Spolu s vyhlášením vítěze soutěže také radní města odsouhlasili výpovědi dosavadních nájemních smluv. „Konkrétně se jedná o šestnáct smluv na pozemky a jednu smlouvu na nebytový prostor. Nájemci pozemků, vlastníci staveb, budou mít do skončení tříměsíční výpovědní doby povinnost pozemky vyklidit nebo odstranit stavby na vlastní náklady. Nájemce nebytového prostoru má s městem sjednánu půlroční výpovědní dobu,“ upřesnil mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Radnice uspořádala v minulém roce 2023 se všemi dosavadními nájemci dvě setkání, na kterých jim představitelé města nabídli možnost převzít objekty, a s tím i náklady na jejich likvidaci. Na tuto možnost však byli ochotni přistoupit pouze tři vlastníci. „Současně se zasláním výpovědí učiní město Zlín, stejně jako loni na podzim, obdobnou nabídku. Půjde opětovně o nabídku na bezúplatný převod objektů do vlastnictví města, což by znamenalo, že by město zajistilo i odstranění staveb a provozy by mohly fungovat až do poloviny října. Myslím, že je to pro nájemce objektu velmi výhodná nabídka,“ dodal náměstek Pavel Brada.

Vizualizace: KOMA MODULAR
Vizualizace: KOMA MODULAR
Návrh spolku Šmoulí město v soutěži neuspěl. Foto: Šmoulí město, z. s.