Mladá zlodějka úřadovala mezi cukrovinkami ve zlínském supermarketu

Ilustrační foto

ZLÍN – Finanční tíseň měla údajně motivovat mladou recidivistku ze Zlína ke krádeži čokolád. Tu uplynulý týden zadržela ostraha v supermarketu v Prštném.

Oznámení o zadržení zloděje přijali strážníci ve středu krátce po čtvrté hodině odpoledne. Na místo tak vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka, která zjistila, že má co do činění s pětadvacetiletou místní ženou. „Ta se krádeže ovšem nedopustila nyní, ale již o den dříve, kdy bez zaplacení odnesla deset čokolád v hodnotě 1 349 korun. Její protiprávní jednání bylo zachyceno vnitřním kamerovým systémem provozovny a záznam byl vyhodnocen až po jejím odchodu. Když na druhý den opět přišla do obchodu, spadla pomyslná klec,“ popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka se od dotyčné dozvěděla, že motivací ke krádeži byla finanční tíseň a odcizené zboží tak bylo nejspíše určeno k dalšímu pochybnému prodeji. „Při ověřování totožnosti mladé ženy navíc vyšlo najevo, že dotyčná již byla za podobný skutek v minulých třech letech odsouzena nebo potrestána. Tím se kvalifikovala mezi podezřelé z přečinu krádeže a strážníci ji proto předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ uzavřel Janík.