Opravy ulic Bratří Sousedíků a Pod Rozhlednou mají přinést bezpečnější provoz na Letné

Vizualizace: město Zlín

ZLÍN – Zlín chystá revitalizaci ulic Bratří Sousedíků a Pod Rozhlednou. Opravy mají umožnit bezpečný a plynulý provoz na silnicích a zároveň respektovat jedinečný charakter místa.

Výsledkem snah je Dopravní studie Letná, která vznikla ve spolupráci s občanským sdružením Letná žije! „Volba padla na přehledné řešení s minimálním invazivním zásahem. Silnice široká 3,6 metru je obousměrná s prostorem pro vyhýbání vozidel, přičemž vybrané úseky jsou variantně zpracovány jako jednosměrky. Toto řešení se bude v dalších fázích projektové přípravy ještě upřesňovat tak, aby se co nejvíce zohlednily připomínky obyvatel čtvrti Letná,“ sdělil mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Chtěl jsem, aby studie prověřila více vazeb v okolí než původní záměr, a proto jsme rozšířili zadání studie o ulici Pod Rozhlednou. Domnívám se, že se to v rámci možností daného místa podařilo,“ vysvětluje náměstek primátora pro dopravu Michal Čížek s tím, že na veřejné projednání, které se uskutečnilo na závěr května. Nyní naváže veřejná soutěž na projektanta.

Odhaduje se, že oba projekty si vyžádají náklady dohromady za přibližně 100 milionů korun. „Pokud půjde vše podle plánu, v jedné z ulic bychom chtěli zahájit stavbu už v roce 2026. Co se týče ulice Pod Rozhlednou, zde musí dojít ke shodě s jednotlivými majiteli pozemků a případně uzavření smlouvy o převodu investorství. Z důvodu dopravní obslužnosti stejně nelze rekonstruovat obě ulice současně,“ vysvětlil náměstek Michal Čížek.

Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín