Nepoctiví řemeslníci sbalili peníze a odjeli. Policisté žádají veřejnost o pomoc

Ilustrační foto

NAPAJEDLA – Napajedelští policisté pátrají po trojici nepoctivých řemeslníků. Ti místní ženě nejdřív vnutili výměnu okapů a pak si od ní vzali peníze, aniž by práci odvedli.

Policisté ve středu přijali oznámení od muže, který si v Napajedlech všimnul tří jiných mužů naskakujících do vozidla před jedním z rodinných domů. Do auta před odjezdem naložili ještě žebřík a uvnitř vozu spatřil i několik okapů. „Před domem, od kterého automobil odjel, zůstala stát nešťastná žena, která oznamovateli sdělila, že ji tito muži oslovili s nabídkou výměny děravých okapů. Důvěřivá žena souhlasila a sotva dělníci postavili u domu žebřík, chtěl jeden z nich rovnou zaplatit. Částka, o kterou žena za nekvalitní výměnu jen části okapu nakonec přišla, není dosud přesně vyčíslena. Muž si od ní totiž vzal celý štos bankovek a řádově by se tedy mohlo jednat i o desítky tisíc korun. Sotva si jeden z mužů vzal peníze, všichni se sbalili, naložili žebřík a rychle odjeli,“ vylíčil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté před podobnými „odborníky“ varují a zároveň žádají veřejnost o pomoc při pátrání po nepoctivcích, kteří byli ve středu v Napajedlech. „Mělo by se jednat pravděpodobně o tři dospělé muže, štíhlé a asi 170 centimetrů vysoké postavy. Tito odjeli starším vozidlem, pravděpodobně značky VW Sharan v barevném provedení stříbrném či šedém. Registrační značka není policistům prozatím známa, pravděpodobně je však česká. Uvnitř byl kromě několika okapů i žebřík,“ popsal Jaroš. S informacemi je možné se obrátit na linku 158.