Pejskaři v Hradišti mohou čtyřnohé miláčky provětrat v novém výběhu

Foto: město Uherské Hradiště

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Za budovou Zuzka – vodo, topo, plyn na ulici Svatováclavská vznikl nový výběh pro psy. Ti se tu mohou s páníčky vydovádět, pohrát si nebo trénovat nové dovednosti.

Pejskaři tu najdou překážky pro volný výcvik psů, jako je slalom, přeskokové překážky a kladina, přičemž nechybí ani „čůrací“ sloupky. Prostor doplňují dvě lavičky, odpadkový koš a stojan na sáčky na psí exkrementy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Hradišti se nyní nachází ještě tři další oplocená prostranství pro venčení psů s prvky pro volný výcvik. Pejskaři je mohou navštívit v lokalitě Mojmír na konci ulice Revoluční, v místní části Jarošov na sídlišti Markov a v Sadech vedle fotbalového hřiště. „Všechny tyto plochy jsou majiteli psů ve velké míře využívány. Nejen u nového výběhu pro psy, ale i obecně apelujeme na majitele psů, kteří prostory využívají, aby byli ohleduplní k ostatním a udržovali zde pořádek. Pokud jejich psi s oblibou hrabou, měli by majitelé uvést povrch do původního stavu, jinak je to velmi nebezpečné,“ podotkl místostarosta města Čestmír Bouda.

Díky oblíbenosti psích výběhů se jimi město bude zabývat i do budoucna. Nevylučuje například oplocení dalšího prostranství pro volný výběh psů, a to na sídlišti Východ. „I když se v Uherském Hradišti už čtvrtým rokem neplatí žádný poplatek ze psů, na zkvalitnění zázemí pro chovatele psů město stále pracuje a také na ně každoročně vynakládá nemalé finanční prostředky,“ dodal starosta Stanislav Blaha.  Nový výběh na Svatováclavské stál při sečtení veškerých nákladů skoro 250 tisíc korun.

Foto: město Uherské Hradiště
Foto: město Uherské Hradiště