V MHD ve Zlíně a Otrokovicích bude možné platit kartou, mobilem nebo hodinkami

Foto: město Zlín

ZLÍN – Cestující vozy Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou nově moct za jízdu platit přiložením bezkontaktní bankovní karty, mobilu nebo hodinek k elektronickému terminálu. Ty budou umístěny u každých dveří vozidla. Nová služba začne fungovat v průběhu listopadu a prosince.

Nové terminály jsou určeny k platbám jednotlivého jízdného běžnými bezkontaktními bankovními kartami a budou podporovat také platební karty nahrané v mobilních telefonech nebo hodinkách. Zakoupená jízdenka se nebude tisknout na papír, v případě potřeby si ji ale cestující mohou vytisknout z e-shopu. Při kontrole se prokážou bankovní kartou, kterou přiloží k revizorově čtečce. „Nadále ponecháme možnost využívat papírové jízdenky nebo SMS jízdenky, ale podle zkušeností z jiných dopravních podniků očekáváme, že většina cestujících brzy přejde na platby kartou,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na konci srpna spustí DSZO e-shop, který umožní nákup časového jízdného on-line, tedy bez nutnosti návštěvy předprodeje jízdenek. Informace o platném časovém kuponu cestujícího pro případ kontroly bude opět dostupná prostřednictvím jeho bankovní karty. „Z jejího jedinečného čísla, takzvaného tokenu, revizor zjistí, jestli je v systému evidovaná platná jízdenka. Revizor si načte také fotografii držitele karty, aby se předešlo podvodům a zneužívání jedné jízdenky více osobami. Samozřejmostí bude také tisk jízdenek pro účetní účely z prostředí e-shopu,“ přiblížil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Zcela poprvé si cestující službu vyzkoušeli na Dni otevřených dveří DSZO, kde se setkala s velkým ohlasem. Náklady na pořízení nového odbavovacího systému představují částku 14,905 milionu korun, přičemž 12,670 milionu pokryje evropská dotace.