Zloděj se s kradenými rybičkami dal na útěk přes Dřevnici

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Dost odhodlaně se zachoval čtyřiapadesátiletý muž ze Zlína, kterého přistihli při krádeži v jednom ze zlínských supermarketů. Na útěku s ukradenou krabičkou sardinek totiž neváhal přebrodit i řeku.

Uplynulou středu po poledni se na tísňovou linku městské policie obrátil pracovník ostrahy supermarketu v místní části Prštné. „Operačnímu důstojníkovi sdělil, že přistihl při krádeži muže, který ale nesetrval na místě a snaží se odejít. Po chvíli, kdy dotyčného pronásledoval, doplnil, že podezřelý přebrodil řeku Dřevnici a nachází se tak na jejím druhém břehu,“ přiblížil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, zjistila, že se dotyčný pokusil odcizit krabičku sardinek bez kůže a kostí v oleji s chilli v hodnotě necelých 53 korun. „Když zjistil, že je pronásledován detektivem, pokusil se uniknout přebroděním blízké řeky. Slavný iluzionista a mistr úniku Houdini by jistě záviděl,“ podotkl Janík.

Strážníci přistiženému zloději odcizené zboží odejmuli. Přestupek proti majetku s ním vyřešili uložením tisícikorunové pokuty.