Olympijský běh opět proběhne Rožnovem

Foto: Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Město se i letos připojí k největší běžecké akci v zemi – Olympijskému běhu. Ve středu 18. června si mohou všichni sportovní nadšenci užít nejen běh, ale i další pohybové aktivity. Registrace je možná do 6. června, do konce března je startovné pro dospělé zvýhodněné.

Olympijský den se slaví každý rok 23. června a nejbližší středa k tomuto datu patří právě Olympijskému běhu. V Rožnově se poběží ve středu 18. června. Start hlavního běhu je naplánován na 18 hodin u Hudebního altánu v městském parku. Trasa dlouhá pět kilometrů povede kolem areálu Valašského muzea v přírodě a podél řeky Bečvy. Od 15.30 hodin se uskuteční dětské závody na tratích od 200 do 1 100 metrů.

  Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do 31. března je pro dospělé startovné 250 Kč, varianta s funkčním tričkem stojí 500 Kč. Od dubna do konce května činí cena 350 Kč (s tričkem 600 Kč) a poslední možnost registrace do 6. června vyjde na 400 Kč (s tričkem 650 Kč). Startovné u dětských běhů je 100 Kč, varianta s tričkem stojí 300 Kč. Po 6. červnu už nebude možné se do závodu přihlásit. Olympijský běh propojuje sport s pomocí – část výtěžku ze startovného putuje na Českou olympijskou nadaci, která od roku 2012 podpořila 4 503 dětí částkou přes 26 milionů korun. Letošní ročník přináší novinku v podobě rozšíření konceptu na Olympijský den, jehož cílem je rozhýbat co nejvíce lidí po celém Česku. Sportovní kluby se mohou zapojit kdykoliv od 18. do 23. června a uspořádat vlastní Olympijský den – ať už formou speciálního tréninku pro své členy, nebo otevřenou akci pro veřejnost. V loňském roce se rožnovského běhu zúčastnilo 221 běžců.