Při tragické nehodě na dálnici D2 zahynuli dva silničáři a tři byli zraněni

ilustrační foto: ŘSD JMK

BŘECLAV – V neděli došlo na dálnici D2 u Hustopečí k tragické nehodě, při níž zemřeli dva silničáři a tři byli zraněni. K nehodě se v úterý vyjádřilo Ředitelství silnic a dálnic.

K tragédii na dálnici D2 podle policistů došlo, když silničářská dodávka zastavila na kraji dálnice, aby naložila dva dělníky, kteří čistili odvodňovací příkopy u silnice. Následoval střet se dvěma osobními auty. Při tragické nehodě zemřeli dva silničáři a tři byli zraněni. Přitom označení pracoviště bylo přesně podle přísných norem. „K usmrcení pracovníků našeho subdodavatele došlo až na samotném konci celého omezení v odstavném pruhu,“ upřesnilo ŘSD na své stránce. Za posledních 12 let eviduje ŘSD ČR 713 případů havárií s našimi lidmi a stroji na dálnicích. „Prosíme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení a věnovali veškerou pozornost řízení. Děkujeme,“ dodalo ŘSD.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.