Hasiči v Blansku oslavili 50. výročí svého vzniku

foto: HZS JMK

BLANSKO – Ve středu oslavili své výročí vzniku profesionální hasiči z Blanska podobně jako brněnští profesionální hasiči. Jde o 50 let od vzniku Okresního veřejného požárního útvaru. 

Veřejný požární útvar původně sídlil v areálu zámku Blansko. Měl vlastní cvičiště – věž a dráhu, které bylo přibližně v místech dnešní silnice na Rájec před současnou budovou HZS v Blansku. Při příležitosti výročí se ve středu 13. listopadu dopoledne uskutečnil slavnostní nástup před hasičskou stanicí. Akce se zúčastnila mimo jiné paní senátorka Jaromíra Vítková, poslankyně a místostarostka Lenka Dražilová, starosta Blanska Jiří Crha a ředitel HZS Jihomoravského kraje Jiří Pelikán. V odpoledních hodinách se uskutečnilo setkání bývalých příslušníků Územního odboru Blansko. Územní odbor Blansko je po Brnu a Brně-venkově třetím nejvíce vytíženým odborem HZS Jihomoravského kraje. Působí zde kromě centrální hasičské stanice v Blansku také stanice v Boskovicích a Kunštátě. V loňském roce jsme na Blanensku řešili 1668 událostí. Velkou část (906) tvořily technické zásahy a dopravní nehody (285). Hasiči na Blanensku v uplynulém roce také zachránili 24 osob u požárů,” zdůraznil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás nasíti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.