Mezi Budislaví a Prosečí začala oprava silnice

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Řidiči, na dvou kilometrech silnice mezi Budislaví a Prosečí je od dnešního dne průjezdný jen jeden pruh. Silničáři opravují povrch vozovky kvůli klimatickým podmínkám a nadměrné dopravě, která se na jejím stavu výrazně podepsala.

Práce na opravě silnice potrvají do poloviny května, proto Správa a údržba silnic Pardubického kraje žádá řidiče o obezřetnost. „Tento úsek je součástí objízdné trasy, protože v Nových Hradech chystáme kompletní demolici a výstavbu dvou nových mostů,“ objasnil náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Michal Kortyš.

Počítalo se s opravou silnic v okolí, po kontrole stavu vozovky je však nutné spravit úsek mezi Budislaví a Prosečí. Po skončení celého úseku začne uzavírka v Nových Hradech, kde se počítá s demolicí a následnou výstavbou dvou nových mostů. O dalších plánovaných rekonstrukcích a opravách silnic se dozvíte zde. Pro letošní rok počítá krajská samospráva s investicemi do dopravní infrastruktury ve výši skoro tří miliard korun.