Město Moravská Třebová uvidí i v Americe a dalších částech světa

Zdroj: Město Moravská Třebová

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – První reportáž z Pardubického kraje se objevila ve vysílání Czech-American Tv už před dvaceti lety. Díky dlouhodobé spolupráci je připraven i nyní nový pořad, který mimo jiné zajímavé destinace představí více než šesti milionům diváků amerických domácností, ale i jiným částem světa včetně Evropy i město Moravská Třebová.

Posláním nekomerční televizní společnosti Czech-American TV je šířit povědomí o České republice v zahraničí. Spolupracuje s regiony v česku, školami a městy. „Odvysíláno bylo více než čtyřicet televizních pořadů zaměřených na tento region. V novém pořadu se dozvíte více o okolí měst Pardubice, Moravská Třebová, Chrudim, Hlinsko, Polička a Kladruby nad Labem. Dále vás seznámí se zámkem v Letohradu, Litomyšli a Králickou pevnostní oblastí,“ uvedla mluvčí města Lucie Krčmářová.

Za oceánem pořady uvádí jen na několika kanálech v prime time časech. Na internetu jsou ale dostupné pro desítky tisíc diváků ve světě, hlavně v Austrálii, Kanadě, Velké Británii i Evropě. „Pardubický kraj je známý zejména díky dostihovým závodům a báječnému perníku,“ řekl John Honner, americký producent a český rodák. V programech uvidíte řadu zajímavých informací o části východních Čech, o kulturních památkách, tradicích a zajímavých destinacích cestovního ruchu. Nový pořad naleznete na této stránce.